O mně

Máma v kondici - pozadí

Dobrý den,

jmenuji se Jana a je mi 40 let. Jsem máma jako každá jiná, tedy s rodinou, zaměstnáním a povinnostmi co k tomu patří. Snažila jsem se všechno stihnout a o všechny se postarat, ale na sebe jsem mi nezbýval čas. Až jsem jednou stála před zrcadlem a ten pohled nebyl hezký. Říkala jsem si, že tohle přece nemůžu být já: 12 kilo špeků navíc, celulitida jako blázen, pytle pod očima, neupravené vlasy a do mladé ženy jsem měla hodně daleko… A pak to šlo ráz na ráz. Za 10 týdnů jsem zhubla čistých 9 kg tuku a v zrcadle jsem viděla někoho úplně jiného.

Takhle začal můj příběh…

A jaký je ten Váš?

Jak to mám nyní se sportem já a kolikrát týdně cvičím?

Od mala ráda sportuji. Byly to hlavně outdoorové aktivity, protože mým hlavním sportem byl běh na lyžích. Co jiného by také holka z Jeseníku měla dělat. Ale nebyla jsem jen lyžařka. Dělala jsem v podstatě všechno – kolo, běh, skialpy, potápění, tenis, míčové sporty, inline bruslení atd.

V 17 letech jsem se zranila na schodech (prolomila jsem si koleno vzad) a skončila jsem na své první velké operaci kolene. Ta se nepovedla a za rok už jsem šla na druhou.

Přesto jsem vystudovala vysokou školu se sportovním zaměřením (FTK UP v Olomouci) a napsala diplomovou práci na téma: Vývoj a výzkum Nordic Walking v zátěžové laboratoři.

Miluju přírodu a ráda chodím, a proto jsem se rozhodla udělat si ze svého koníčku živnost a založili jsme s mým mužem Českomoravskou federaci Nordic Walking, jejíž jsem již několik let předsedkyní.

V Covidu nám kompletně zavřeli práci a protože jsem si v té době cvičila pro sebe Bodyweight – cvičení s vahou vlastního těla, začala jsem tyto tréninky natáčet i online pro moje klientky, které nemohly nikam chodit cvičit. (Bylo to pro mě obrovské vystoupení z komfortní zóny, protože se nerada natáčím.)

Teď si cvičím 2 – 4x v týdnu. Dle toho, jak mi čas dovolí – především s vahou vlastního těla, trochu posilovna, Nordic Walking, v zimě na běžky… A pokud to jde, snažím se co nejvíc chodit pěšky, nepoužívat výtah a eskalátory.

Jak často a co jím?

Většinu jídel, které připravuji, jí celá rodina. Chystám spíše rychlá jídla ze surovin, které nakupuji v běžných obchodech s potravinami. Jím snad úplně všechno. Klidně si dám jitrnici, zákusek nebo pivo, ale to jen výjimečně. Snažím se jíst zdravěji a vyváženě 4 – 5 x denně dle časových možností. Hlídám si pitný režim. Často jsem v práci i o víkendech, tak si připravuji krabičky s sebou. Protože když se chce, všechno jde 😊